Δευτέρα, 28 Απριλίου 2014

Το ψηφοδέλτιο του Χρυσ. Βούζα...

    Η παράταξη «Συμμαχία Πολιτών» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Χρυσ. Βούζα κατέθεσε στο Πρωτοδικείο Ιωαννίνων το συνδυασμό της.
    Μετά την κατάθεση ο κ. Βούζας δήλωσε «Με την υποβολή στο πρωτοδικείο όλων των μελών του συνδυασμού μας συμπληρώνεται η διάταξη μάχης της παράταξης "Συμμαχία πολιτών".
    Ο αγώνας μας –Καθαρός – Δυνατός και Ελεύθερος κλιμακώνεται προκειμένου να φτάσει το μήνυμα μας σε κάθε γωνιά του Δήμου της Ζίτσας. Ο συνδυασμός μας είναι πλήρως αντιπροσωπευτικός τόσο ως προς το ηλικιακό φάσμα όσο και σχετικά με την ανθρωπογεωγραφία του δήμου μας. Περιλαμβάνει...
καταξιωμένους ανθρώπους απ΄ όλες τις τάξεις, τις κοινωνικές διαστρωματώσεις και φυσικά το φύλο. Επιλέχθηκαν και επέλεξαν να υπηρετήσουν το κοινό όραμα που οριοθέτησε η παράταξή μας.
    Ο Δήμος Ζίτσας δεν αποτελεί έπαθλο για τον νικητή αλλά έτσι όπως εμείς διακηρύσσουμε εργαστήρι παραγωγής και επεξεργασίας κλήσεων και απαντήσεων στα οδυνηρά προβλήματα των καιρών μας, να επισημάνω επίσης ότι όλες οι υποψηφιότητες είναι πραγματικές και ουσιαστικές και όχι ευκαιριακές για την ικανοποίηση της εκλογικής αριθμητικής.
    Τις προσεχείς ημέρες θα παρουσιάσουμε σε δημόσια εκδήλωση το σύνολο των υποψηφίων και μαζί το δεσμευτικό μας πρόγραμμα το οποίο περιλαμβάνει εξειδικευμένες και συγκεκριμένες προτάσεις λύσεων και όχι γενικές και αόριστες αναφορές. Είναι μια πρακτική που ακολουθούμε εδώ και τρία χρόνια ώστε στα χρόνια που έρχονται να μπορεί ο πολίτης να μας κρίνει ως εν δυνάμει δημοτική αρχή.
    Εύχομαι στα στελέχη της παράταξής μας καλή επιτυχία και σε όλους καλό αγώνα»
Αναλυτικά τα ονόματα των υποψηφίων που στελεχώνουν το ψηφοδέλτιο:

Βούζας Χρυσόστομος του Γεωργίου
(Υποψήφιος Δήμαρχος)


Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι
Εκλογική Περιφέρεια Εκάλης
Αρβανίτης Κων/νος του Βασιλείου
Γκόγκος Πέτρος του Αριστείδη
Μήτσογλου Αλκιβιάδης του Μωυσή
Μπάρκας Ιωάννης του Βασιλείου
Μπονόβας Χριστόδουλος του Κων/νου
Τάτσης Βασίλειος του Θεοδώρου

Εκλογική Περιφέρεια Ευρυμενών
Κατσάνος Φίλιππος του Ιωάννη
Μπάτζιος Δημήτριος του Αλεξίου
Τζάλλας Παναγιώτης του Δημητρίου
Ψύχα Βενετία του Βασιλείου

Εκλογική Περιφέρεια Ζίτσας
Καραμπίνας Κων/νος του Αλεξάνδρου
Μπράγιας Φώτιος του Θωμά
Νούσιας Νικόλαος του Χρυσοστόμου
Τόρη Γεωργία του Αχιλλέα

Εκλογική Περιφέρεια Μολοσσών
Καλόγηρος Δημήτριος του Ευαγγέλου
Κέμος Σπυρίδων του Γεωργίου
Μακάτης Μαργαρίτης του Χρήστου
Παππάς Μάνθος του Δημητρίου
Τσαμπούρη Ελένη του Αναστασίου

Εκλογική Περιφέρεια Πασσαρώνος
Αλεξούδη - Γκαβρέση Παρασκευή του Ιωάννη
Διαμάντης Παναγιώτης του Ευθυμίου
Ζαφείρης Σωτήριος του Σπυρίδωνα
Ζούμπας Θεόδωρος του Αναστασίου
Θεμελής Παύλος του Σπυρίδωνα
Καζανά Βασιλική του Ελευθερίου
Καραμήτσος Γεώργιος Δημητρίου
Κασκανάκος Κων/νος του Στεφάνου
Καψάλης Ιωάννης του Σταύρου
Κώτση Ευδοκία του Βασιλείου
Μαλλάτος Φώτιος του Αλέξανδρου
Μάντζιος Βασίλειος του Φιλίππου
Ντούλιας Βασίλειος του Δημοσθένη
Πάκου Ελένη του Διογένη
Παπαϊωάννου Χριστόδουλος του Χαρίση
Πράσσος Αναστάσιος Ιωάννη
Ράγγος Χρηστάκης του Διονυσίου
Στεφοπούλου Σοφία του Σταύρου
Στέφος Θεόδωρος του Στέφου
Τασιούλας Ιωάννης του Θωμά
Τζιάλλα Όλγα του Θεοδώρου
Τριανταφύλλου Χαρίκλεια του Χρήστου
Τσιακοπούλου Νικολέττα του Αθανασίου
Τσόλης Ιωάννης του Κων/νου
Χαρλάς Βασίλειος του Κων/νου

Υποψήφιοι τοπικοί σύμβουλοι & εκπρόσωποι

Δημοτική Κοινότητα Ελεούσας
Βελτσίστας Αλέξανδρος του Γεωργίου
Μούτας Βασίλειος του Ευαγγέλου
Μπάρκας Γεώργιος του Λεωνίδα
Μπάτση Μαριάννα του Χρήστου (Ντούγια)
Μυλωνάς Ελευθέριος του Ευαγγέλου
Ράρρα Παναγιώτα του Βασιλείου

Τοπική Κοινότητα Αγίου Ιωάννου
Καμωνάς Παναγιώτης του Αναστασίου
Λάμπρου Βασιλική του Νικολάου
Στρατηγάκης Νικόλαος του Αθανασίου
Τσέντη Μαρία του Μιχαήλ

Τοπική Κοινότητα Αετοπέτρας
Μπάτσος Πέτρος του Αλεξάνδρου

Τοπική Κοινότητα Αναργύρων
Τζιούμας Ελευθέριος του Νικολάου

Τοπική Κοινότητα Άνω Λαψίστης
Ζούμπα Ευλαμπία του Θεοδώρου

Τοπική Κοινότητα Ασφάκας
Παπαδόπουλος Φώτιος του Χριστοδούλου
Πολυχρονιάδης Σταύρος του Λαζάρου

Τοπική Κοινότητα Βαγενιτίου
Καμωνάς Δημήτριος του Θεοφάνη

Τοπική Κοινότητα Βασιλοπούλου
Σταύρου Ευγενία του Κων/νου

Τοπική Κοινότητα Βατατάδων
Λίγδα Κωνσταντίνα του Πέτρου

Τοπική Κοινότητα Βερενίκης
Ζιάγκας Ευάγγελος του Δονάτου

Τοπική Κοινότητα Βλαχατάνου
Βασιλείου Αλεξάνδρα του Νικολάου

Τοπική Κοινότητα Βουνοπλαγιάς
Μπόσδρα Βασιλική του Βασιλείου
Μπουκουβάλας Ευάγγελος του Γιάννη
Νούσιας Κων/νος του Χρήστου

Τοπική Κοινότητα Βουτσαρά
Μάντζιου Αικατερίνη του Τρύφωνα
Κώστας Δημήτριος του Ευαγγέλου

Τοπική Κοινότητα Βροσίνας
Τάσσης Σταύρος του Δημητρίου

Τοπική Κοινότητα Βρυσούλας
Αδαμόπουλος Θεοδώσιος του Βασιλείου

Τοπική Κοινότητα Γαβρισιών
Πολύζου Πηνελόπη του Δημητρίου

Τοπική Κοινότητα Γιουργιάνιστα
Αλεξίου Κων/νος του Ευαγγέλου

Τοπική Κοινότητα Γκριμπόβου
Παύλου – Οικονόμου Αναστασία του Δημητρίου
Σαράκης Ηλίας του Χριστοφόρου

Τοπική Κοινότητα Γραμμένου
Μπούρμπου Σοφία του Κων/νου
Παπάζης Γεώργιος του Ιωάννη

Τοπική Κοινότητα Γρανίτσας
Παππάς Περικλής του Αναστασίου

Τοπική Κοινότητα Γρανιτσοπούλας
Πάκου Φανή του Ευάγγελου

Τοπική Κοινότητα Δαφνοφύτου
Μιχόπουλος Μιχαήλ του Ιωάννη
Τούντας Αναστάσιος του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Δελβινακοπούλου
Στράκας Βασίλειος του Αριστείδη

Τοπική Κοινότητα Δεσποτικού
Μπαλάφα - Σιόγκα Ροδούλα του Τρύφωνα

Τοπική Κοινότητα Δοβλά
Ντόκος Νικόλαος του Μάρκου

Τοπική Κοινότητα Εκκλησοχωρίου
Ζώτος Παναγιώτης του Βασιλείου

Τοπική Κοινότητα Ζαλόγγου
Βασιλείου Χρήστος του Ιωάννη
Πρεμέτης Παντελής του Βασιλείου

Τοπική Κοινότητα Ζίτσας
Κώτσιας Ιωάννης του Θεοφάνη
Λιάκου Αγγελική του Γεωργίου
Νούλης Περικλής του Κων/νου
Τσόλαρου Ειρήνη του Αχιλλέα (Μαγκλογιάννη)

Τοπική Κοινότητα Ζωοδόχου
Νίτσα Ανθούλα του Μιχαήλ
Σιώζιος Βασίλειος του Φιλίππου

Τοπική Κοινότητα Καλοχωρίου
Κολιός Περικλής του Μιλτιάδη

Τοπική Κοινότητα Καρίτσας
Γεωργόπουλος Πέτρος του Παναγιώτη
Γεωργοπούλου Κων/να του Βασιλείου

Τοπική Κοινότητα Κάτω Λαψίστας
Δάμος Θεόδωρος του Θεοδώρου
Μπράγιας Αναστάσιος του Βύρωνα
Ντίνος Νικόλαος του Χρήστου

Τοπική Κοινότητα Κληματιάς
Λιάκος Ευάγγελος του Περικλή

Τοπική Κοινότητα Κουρέντων
Αγγέλη Μαργαρίτα του Παύλου

Τοπική Κοινότητα Λευκοθέας
Μάνθου Ευδοκία του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Λιγοψάς
Σιχλιμίρης Βασίλειος του Αλεξάνδρου
Τσέφος Κων/νος του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Λοφίσκου
Σπέγγος Θεόδωρος του Σταύρου

Τοπική Κοινότητα Λύγγου
Κοσμάς Χρήστος του Λάμπρου
Μάλιος Σταύρος του Χρυσοστόμου

Τοπική Κοινότητα Μεγ. Γαρδικίου
Αναστασίου Γεώργιος του Κων/νου

Τοπική Κοινότητα Μεταμόρφωσης
Μπάρκα Ευαγγελία του Ιωάννη
Μπάρκας Δημήτριος του Ευαγγέλου
Χατζής Ζήσης – Νεκτάριος του Κων/νου

Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου
Ζαφείρης Βασίλειος του Παντελή

Τοπική Κοινότητα Παλιουρής
Κίτσιου Γιαννούλα του Ξενοφώντα

Τοπική Κοινότητα Περάτης
Λέτσιος Γρηγόριος του Βασιλείου

Τοπική Κοινότητα Πετραλώνων
Μηλιώνης Χαρίλαος του Αθανασίου
Σκαμνιάς Δημήτριος του Φωτίου

Τοπική Κοινότητα Πετσαλίου
Γκόγκος Ευάγγελος του Αριστείδη
Κατσιαμέτη Αικατερίνη του Δημητρίου
Μητσόπουλος Χρήστος του Κων/νου

Τοπική Κοινότητα Πολυδώρου
Ζώης Χρήστος του Κων/νου

Τοπική Κοινότητα Πολυλόφου
Καραλής Χρήστος του Ελευθερίου
Κέφος Ιωάννης του Κων/νου

Τοπική Κοινότητα Πρωτόπαππα
Κώτσια Λεμονιά του Ανδρέα

Τοπική Κοινότητα Ραδοβιζίου
Τζοβάρας Κων/νος του Σταύρου

Τοπική Κοινότητα Ριζού
Γκάβλος Βασίλειος του Γεωργίου
Ζώης – Παππάς Δημήτριος του Σταύρου

Τοπική Κοινότητα Ροδοτοπίου
Γαβαλά Ευδοξία του Κων/νου
Ζώης Παναγιώτης του Χρήστου

Τοπική Κοινότητα Σουλοπούλου
Πέτσα Ουρανία του Ευαγγέλου
Ταβοπούλου Αικατερίνη του Αντωνίου

Τοπική Κοινότητα Φωτεινού
Σαράκη Σοφία του Βασιλείου

Τοπική Κοινότητα Χίνκας
Κόκκινου Αρετή του Γεωργίου